rujlar

Kozmetik ürünlerin son kullanma tarihleri önemli bir gösterge olsa da bazı ürünler daha dayanıklıyken bazıları çok daha çabuk bozulabilir. Kullandığınız kozmetik ürünününün son kullanma tarihi yaklaşıyor ve bu ürünün bozulup bozulmadığından emin değilseniz bazı küçük kontroller ile ürünle vedalaşıp vedalaşmama kararını alabilirsiniz.

Devamını oku...

fondöten

Kozmetik ürünler içerdikleri maddeler gereği belirli süreler sonunda kullanılamaz hale gelirler, fakat yapılan bazı hatalı uygulamalar bu süreyi kısaltabilir. Bu yazımızda kozmetik ürünlerinizin son kullanma tarihinden önce bozulmaması için sizlere bazı ipuçları veriyoruz;

Devamını oku...

saç ve tırnak bakımı

Saç ve tırnak bakımı için sadece dışarıdan uygulanan, fiziki yöntemler yeterli değildir, gerekli besinlerin tüketilerek vitamin ve mineral desteğinin alınması şarttır. Gerek saçlarımızın gerekse tırnaklarımızın ana maddesi keratindir. Keratin sadece bazı çekirdekli hücrelerde bulunan lifli, yapısal bir protein ailesinin genel adıdır. Time Dergisinde yer alan bir yazıda "saç ve tırnak sağlığı için yararlı 10 gıda" sıralanmış. Bakalım sağlıklı saçlar ve tırnaklar için tüketmemiz gereken gıdalar hangileri? 

Devamını oku...

ciltteki gözenekler

Ciltteki geniş gözenekler hiç kimsenin hoşuna gitmez! Ancak bir gerçek var ki yağlı ve karma cilde sahipseniz (hatta bazen kuru ciltler için bile geçerli bir durum) yaşınız ilerdikçe, çevresel faktörlerin de etkisi ile gözenekleriniz genişleyecek, hatta belki de artacaktır. Gözenekleri her ne kadar tamamen yok edemesek de, bazı temel bakımlar ile küçülterek önemli oranda kapatmamız mümkün. Women's Health dergisi,'7 adımda ciltteki gözenekler nasıl kapanır?' başlığı ile bir yazı yayınladı. Biz de bu yazıyı sizler için özetledik.

Devamını oku...

Göz makyajı malzemeleri

Gözler kalbin aynasıdır denilince aklınıza kalıplaşmış, klişe bir söz geliyor olabilir, ancak makyaj yapan pek çok kadının gözlerini vurgulamak istemesi boşa değil, zira yüzümüzde en çok dikkat çeken yer gözlerimiz. Eğer siz de gözlerinizi vurgulamak istiyor, ancak tam olarak hangi ürünlerin gerekli, hangilerinin gereksiz olduğunu kestiremiyorsanız bu yazımız ile sizlere yardımcı olacağız. İşte göz makyajı için gerekli malzemeler;

Devamını oku...

2014-2015 makyaj modası

2014 -2015 yılının Sonbahar-Kış mevsimine yavaş yavaş yaklaşıyorken, podyumlardan en göze çarpan makyaj modasını sizinle paylaşmak istedik. Bu makyaj trendlerinden beğendiklerinizi seçip, kendi tarzınıza uygun olacak bir şekilde uyarlayarak kullanabilirsiniz, unutmayın önemli olan beğendiğimiz trendlerden esinlenmek!

Devamını oku...