saç süzleştirme

Kabarık, gür ve dalgalı saçlara sahip olup da dümdüz saçların hayalini kuran pek çok kadın var. Şüphesiz bu kabarık ve dalgalı saç sorununuzu kuaför salonlarında veya kozmetik ürünlerden yardım alarak çözebilirsiniz. Özellikle son yıllarda popüler olan Brezilya Fönü bu konuda etkili olsa da, bu tür uygulamaları uzun süreli yapmak saçlarınıza zarar vererek onların dökülmesine, zayıflamasına ve elektriklenmesine neden olabilir. Piyasada bu konuda size yardımcı olacak ürünler mevcut, fakat biz bu yazımızda evde kolaylıkla hazırlayacağınız basit ve doğal uygulamalar ile saç düzleştirme yollarını sizlerle paylaşacağız;

Devamını oku...

elma sirkesi

Hemen hemen her evde bulunan ve özellikle mutfakta bir çok alanda kullandığımız, sağlığımız için oldukça yararlı olanelma sirkesindengüzelliğiniziçin de yararlanabilirsiniz. Örneğin elma sirkesi sivilce sorunu olanların kullanabileceği ürünlerden biridir, ya da cilt lekeleri için elma sirkesi kullanılabilir.

Devamını oku...

Saç kremi nasıl kullanılır?

Women's Health dergisinde yer alan bilgilerden derleyerek hazırladığımız bu yazımızda, şampuanların en iyi arkadaşı olarak bilinen saç kremi ve saç maskesi hakkında bilmeniz gereken bazı önemli bilgileri özetlemeye çalıştık.

Devamını oku...

deniz tuzu spreyi

Denize girdikten sonra saçlarınızın aldığı o hacimli ve dalgalı görünüm sizin için yaz aylarının en güzel yanlarından birisi mi? O halde bu görünümü denize gitmediğiniz zamanlarda da elde etmeye ne dersiniz? Son dönemde oldukça popüler hale gelen deniz tuzu saç spreyi bir kaç malzeme ile evde de kolaylıkla yapılabilir.

Devamını oku...

Seyahat listesi

Tatile giderken bavul hazırlama sürecinde kararsız kalanlardan mısınız? Eğer yanıtınız evet ise bu yazımızdan faydalanacağınızı düşünüyoruz! İster yaz aylarında, ister kış aylarında seyahate giderken seyahat listenize ekleyeceğiniz temel makyaj malzemeleri sayesinde her daim bakımlı görünmeniz mümkün.

Devamını oku...

susam yağı

Güzellik ve bakım için susam yağından faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Susam yağı, saç ve cilt bakımı için kullanılabilir, bu nedenle bir çok cilt bakım ürünün içeriğinde de yer alır. Susam yağı, E vitamini, K vitamini, B6 vitamini, lesitin, mineraller, protein ve amino asitler açısından zengindir ve güçlü bir antioksidandır.

Devamını oku...