Şampuanlar hakkında bilgiler

Women's Health dergisi, şampuan kullanırken bilmemiz gereken, ama muhtemelen çoğumuzun bilmediği on hususu içeren bir yazıya yer verdi. Biz de bu yazıyı sizin için özetlemek istedik, böylece şampuanlar hakkında bu önemli noktalar ve ipuçlarına dikkat ederek belki de daha canlı ve daha yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz! İşte şampuanlar hakkında önemli bilgiler:

Devamını oku...

fondöten

Fondöten, makyajın temel adımlarından birisi ancak acelemiz varken hızlıca sürüp, geriye bakmadığımız bir kozmetik ürünü. Ancak düzgün sürülmemiş bir fondöten yakından kendini fazlasıyla belli edecek ve belki de cildinizin daha kötü görünmesine neden olacaktır! Bu yazımızda fondoten nasıl sürülür, dikkat etmeniz gereken temel noktalar nelerdir paylaşmak istedik:

Devamını oku...

makyajı hileleri

Makyaj, günlük rutininizin bir parçası olsun ya da olmasın, öğreneceğiniz bir kaç ufak hile sayesinde hem görünümüzü değiştirebilecek, hem de makyaj malzemelerinizi daha verimli kullanabileceksiniz. İşte daha önce hiç duymadığınız makyaj hileleri

Devamını oku...

Yağlı ciltler için makyaj ve güzellik önerilerimizi sizinle paylaştığımız bu yazı, genel anlamda cildinizin daha güzel ve daha sağlıklı görünmesini de sağlayacaktır. Zaman zaman makyaj ve cilt bakımında farkında olmadan ufak tefek hataları hepimiz yapabiliyoruz, ancak yağlı ciltler özellikle akneye ve sivilcelenmeye yatkın oldukları için ufak tefek hatalar bile büyük problemlere neden olabiliyor.

Devamını oku...

Turunçgiller ailesinden limon, vitamin & mineraller açısından zenginliği, antioksidant ,antibakteriyel, antimikrobiyel ve anti-inflamatuar özelliği ile sadece vücut sağlığımız için değil aynı zamanda güzelliğimiz için de çok faydalı bir meyvedir. Peki limon suyundan güzelliğimiz için nasıl yararlanabiliriz? İşte 10 maddede limon suyunun faydaları;

Devamını oku...

aydınlatıcı

Aydınlatıcı, doğru uygulandığı takdirde yüzümüze daha aydınlık bir görünüm vererek, daha genç görünmemizi sağlayan bir makyaj ürünüdür. Aydınlatıcı uyguladığınız zaman çoğunlukla çevrenizden 'ne kadar dinlenmiş görünüyorsun' gibi iltifatlar duyarsınız, çünkü ufacık bir dokunuşu bile genel görünümünüzü değiştirmeye yetecektir! Biz bu yazımızda makyajda aydınlatıcı kullanmanın farklı yollarına ve farklı cilt alt tonları için nasıl bir aydınlatıcı seçmeniz gerektiğini de anlatacağız.

Devamını oku...