avokadolu saç maskesi

Avokadonun uzun zamandır tüm dünyada saç uzatma ve dökülmeyi engelleme amacıyla kullanıldığı bilinmektedir.Avokado besleyicidir ve vitaminler açısından çok zengin bir gıdadır.Bu yazımızda avokado ile hazırlayabileceğiniz iki adet avokadolu saç bakım maskesi tarifini aşağıda görebilirsiniz;

Devamını oku...

yoğurt

Sofralarımızın vazgeçilmezi  olan yoğurt, herkes için gerekli ve önemli bir besin kaynağıdır. Bizim yemek kültürümüzde sofralardan yoğurt oldukça yaygın kullanılan bir besindir. Yoğurt, içinde protein, kalsiyum, fosfor, B ve D vitaminlerini barındıran zengin bir gıdadır. Aşağıda yoğurdun faydaları maddeler halinde özetlenmektedir;

Devamını oku...

paraben nedir?

Araştırmalar arttıkça ve üretim teknikleri farklılaştıkça ürünlerin içeriğindeki maddelerin insan sağlığı üzerindeki etkileri de daha çok tartışılmaya başlandı. Güzellik ve bakım ürünleri kadınların vazgeçilmezi, fakat bu ürünleri kullanmak ne kadar sağlıklı? Güzel ve bakımlı görünmek için kullandığımız ürünlerin içerdiği maddeler sağlığımızı tehdit ediyor mu?

Devamını oku...

kim kardashian makyajı

Kim Kardashian gerçekten iyi makyaj uzmanları ile çalışıyor olmalı ki makyajsız hali ile makyajlı hali arasında oldukça büyük farklar var.  Kim Kardashian makyajı en çok beğenilen ünlüler arasında ilk sıralarda geliyor. Makyaja ve kozmetiğe ilgisi olduğu bilinen Kim, kız kardeşleri Khloe ve Courtney ile Khroma Beauty isimli bir güzellik ve kozmetik markasını piyasaya sürdü. Ürün gamında yüz paletleri, maskara gibi çeşitli ürünlerin bulunduğu marka hayranlarının yoğun ilgisini çekti. 

Devamını oku...

ev yapımı saç maskeleri

Birkaç pratik tarifi kullanarak doğal içerikli karışımlar ile evde saç bakımı mümkün! Üstelik bu bakım malzemelelerine çok daha az para harcayacağınız için paranızda cebinizde kalacak. İşte size evde hazırlayabileceğiniz, zararlı kimyasallar içermeyen doğal saç maskesi tarifleri! 

Devamını oku...

yaz oje trendleri

İlkbahar ve Yaz aylarına en çok rengarenk tırnaklar yakışıyor. Siz de bu oje modelleri ve renklerini uygulayarak tırnaklarınızın da modaya uygun olmasını sağlayabilirsiniz.  

Devamını oku...