Cildi Ölü Hücrelerden Arındırma Maskeleri

Cildimiz sürekli yeni hücre üretir.  Alt katmanlardan (dermis) bunları sürekli olarak üst katmanlara, yani yüzeye (epidermis) yollar ve bu hücreler yüzeyde birikmeye başlar. Yüzeyde biriken hücrelerin sayısının artması bunların ölmesine ve keratin ile dolmasına neden olur. Keratinli bu cilt hücreleri, cildimiz için koruyucu görev görürler ama yeni gelen hücrelere yer açılması için bunların arada bir temizlenmesi gerekir. İşte bu nedenle "Peeling" (exfoliating) yani "cildin ölü hücrelerden arındırılması" cilt sağlığımız ve güzelliğimiz için önem taşır.

Devamını oku...

Genç gösteren saç modelleri

Yaşımız arttıkça daha genç görünmenin yollarını ararız, bu yol bazen estetik ameliyatlardan, bazen anti aging ürünleri kullanmaktan, bazense daha sağlıklı beslenmekten geçer. Peki biraz daha kestirme bir yoldan gitmeye ne dersiniz? Basit bir saç kesimi ve modeli ile bir anda çok daha genç görünmeniz mümkün! İşte daha genç gösteren saç modelleri:

Devamını oku...

Kaş ve kirpik uzatmada doğal yöntemler

Gerek makyaj malzemeleri, gerekse makyaj temizleyici ürünler, içerdikleri kimyasallarla, uzun süreli kullanımlarda kaş ve kirpiklerinizde tahribat yaratabilirler. Bu durumda onlara gerekli özeni göstermezseniz, kaş ve kirpiklerin azalması ve dökülmesi sorunları ile baş başa kalabilirsiniz, ya da kaş ve kirpikleriniz genetik olarak seyrek olabilir.Bu yazımızda, bu konuda sıkıntı çekenler içinkaş ve kirpik uzatma yöntemleri konusunda bilgiler yer alıyor;

Devamını oku...

2014 oscar töreni makyajları

86. Oscar törenlerine her ne kadar Bradley Cooper'ın, Brad Pitt, Julia Roberts, Ellen DeGeneres, Angelina Jolie ve Jared Leto gibi ünlü isimler ile birlikte çektiği o meşhur 'selfie' poz damgasını vurmuş olsa da, bizim bugünkü konumuzünlülerin saç modelleri ve makyajlarıolacak! Gelin Oscar törenlerinin en ilham verici, en güzel makyaj ve saç modellerine beraber göz atalım.

Devamını oku...

Gece cilt bakımı

Gece uykusu, cildimizin de dinlendiği ve kendini yenilediği zamandır, bu nedenle gece yatmadan önce yaptığımız cilt bakımı rutini oldukça önem taşır ve ihmale gelmez! Bu yazımızda sizinle yatmadan önce cilt bakımı için faydalanabileceğiniz adımları paylaşmak istedik. Zamanla kendi cilt tipinize göre ideal düzeni bulacaksınız!

Devamını oku...

akne yapan gıdalar

Cildimizdeki akne oluşumu esas olarak cilt tipi, hormonal değişikler, genetik faktörlere bağlı olsa da yaşam biçimimizin, özellikle beslenme alışkanlıklarımızın, cildimizi etkilediği bir gerçektir.Bu yazımızda akne oluşturan veya mevcut aknelerinizi daha da kötü hale getirebilecek olan bazı gıdalara örnekler vereceğiz:

Devamını oku...

Bunlar da İlginizi Çekebilir