Cyrène %2 AHA İçeren Günlük Cilt Aydınlatıcı

Cyrène %2 AHA İçeren Günlük Cilt Aydınlatıcı

sevdas.sevdas.   Mart 25, 2015  
 
4.3 (3)
1260   0   1   1
Görsel Ekle
Yorum yaz
Cyrène %2 AHA İçeren Günlük Cilt Aydınlatıcı

Ürün Tanıtımı

Markanın Diğer Ürünleri İçin:

Cyrène %2 AHA İçeren Günlük Cilt Aydınlatıcı : Cyrène %2 AHA Günlük Cilt Aydınlatıcı Glikolik asit içermektedir. Tüm Cilt Tipleri için uygundur. Günlük Cilt Aydınlatıcı Bakım %2 AHA Glycolactic Eksfolyan, cildinin daha genç ve pürüzsüz görünmesine katkıda bulunmayı vaat etmektedir.  Cildin sistemli olarak yenilenmesini sağlayarak cilt tonunu düzenler ve vererek ince çizgilere müdahale eder. Serbest radikallere karşı cildi koruyan anti oksidanlar ve soyma işlemi sayesinde sağlıklı kollajen üretimini tetikler.  

Cyrene hayvanlar üzerinde test yapmayan, hayvansal kökenli içerikler kullanmayan vegan bir markadır.

Kullanıcı Yorumları

3 yorum

5 Yıldız
 
(1)
4 Yıldız
 
(2)
3 Yıldız
 
(0)
2 Yıldız
 
(0)
1 Yıldız
 
(0)
Genel Puan 
 
4.3
Fiyat 
 
3.7  (3)
Ürün Kalitesi 
 
4.5  (3)
Ambalaj Kalitesi 
 
4.5  (3)
Tekrar Alırım 
 
4.5  (3)
Bir hesabınız var mı?
Puanlar (daha yüksek daha iyi)
Fiyat
1 yıldız=çok pahalı, 5 yıldız=çok ucuz
Ürün Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Ambalaj Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Tekrar Alırım
1 yıldız=kesinlikle satın alırım, 5 yıldız=kesinlikle satın almam
Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri
Yorumunuz
Değerlendirmenizi yazıp gönderdikten sonra görsel eklemeniz mümkün olacaktır.
(Güncellendi: Eylül 23, 2015)
Genel Puan 
 
4.8
Fiyat 
 
4.0
Ürün Kalitesi 
 
5.0
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0
Tekrar Alırım 
 
5.0

AHA/BHA'nın cilt üzerindeki etkisi artık herkesin bildiği bir konu, tolere edebilen herkesin AHA'ları/BHA'yı cilt bakım rutinine eklemesi gerekiyor bence. Cyrene markasının %2 AHA (glikolik ve laktik asit) içerek bu ürünü benim markada dikkatimi ilk çeken ürün ve markayla tanışma sebebim. Sitelerindeki ürünle ilgili bilgiler kısmında pH'ının 3,5-4 arasında olduğu belirtiliyor ki bu da benim bildiğim kadarıyla AHA'ların etki edebilmesi için uygun pH. Aynı zamanda bazı yerlerde AHA'ların etki edebilmesi için pH'ı dışında yüzdesinin de en az 3-4 olması gerektiğini okumuştum, fakat bu üründen 4 şişe kullanmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki %2'lik içeriğiyle de günlük eksfoliant olarak çok çok başarılı. Lekeler, izler üzerinde dramatik bir etkisi tabii ki yok, fakat cildin daha pürüzsüz, daha aydınlık, daha sağlıklı görünmesi, hafif lekelerin biraz daha hafifilemesi açıkça fark ediliyor. Yani günlük olarak kullanılabilecek iyi bir eksfoliant.

Ürünün temizlenmiş ve toniklenmiş cilde uygulanması öneriliyor, sabah akşam kullanıma uygun. Ben bir süre bu şekilde kullandım, bir süre sonra da önce bu ürünü kullanıp sonra üzerinde nemlendirici bir tonik uygulayarak kullanmaya devam ettim. Her iki şekilde kullanımda da aynı etikleri gözlemlemeye devam ettim. Ancak yine de tabii önerilen şekilde uygulamak en doğru olanıdır. Ürünün asit içeriği az olsa da gündüz kullanılsa da kullanılmasa da mutlaka güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemek lazım, zaten bu ürünü kullanmasak da güneş koruyucu lazım o ayrı.

Bir şişe 200 ml ve sadece akşamları kullanarak 1,5 ay kadar yetiyor bana, gerçi ben biraz bol bol dökerek ürün israfı da yaptığımı söylemeliyim, normal bir şekilde kullanan biri sabah akşam kullanarak 1 ayda bitirir bir şişeyi sanıyorum ki. Şimdilerde haftalık daha yüksek oranlı bir ürünlerini kullanmaya başladığım için günlük olarak bu ürünü kullanmaya ara verdim, ama markanın en sevdiğim 3 ürününü sıralasam birinciliğe oynar. Cildim retinoik asiti de AHA'ları da BHA'yı da tolere edebildiği için hiçbir sıkıntı çekmeden kullandım, ancak sadece %2 AHA içerdiği halde tolere edemeyen, cildi kızararak hafif yanarak tepki veren de olmuş, daha önce hiç AHA kullanmayanların ilk başta test etmelerini öneririm. Marka tester konusunda çok bonkör olduğu için tam boyunu almadan önce deneme şansı bulabilirsiniz.

Fiyatı 45TL. Cyrene'in kendi interne sitelerinde, Lilakutu'da, bir de bildiğim kadarıyla İstanbul'da bir güzellik merkezinde satılıyor.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
-
Olumsuz yönleri
-
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi? 
Genel Puan 
 
3.9
Fiyat 
 
3.0
Ürün Kalitesi 
 
4.0
Ambalaj Kalitesi 
 
4.5
Tekrar Alırım 
 
4.0

Cyrene ile bir siparişim sırasında deneme boyu sayesinde tanıştım. Deneme boyu yaklaşık 15 gün kadar yetti. Önce sadece akşamları, sonra sabah akşam kullandım. (Kullanımı ise cildimi yıkayıp tonikledikten sonra pamuğa 3-5 damla şeklinde dökerek kullanıyorum.) Ciltte hafif yanma kaşıntı yapıyor ama 1 dk sürmeden geçiyor. Ciltte soyulma yaparak cilt rengini eşitliyor. Ama öyle soyulma denildiyse denizde yanmış gibi olmuyor küçük soyulmalar oluyor. Ben bu ürünü beğendim, 15 gün kullanımda cildimdeki lekeler gitmedi tabi ; ama daha aydınlık bir cildim oldu ve büyük boyunu sipariş ettim. Şimdi onu kullanıyorum, cilt bakım rutinime eklemiş oldum.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
ambalajı güzel, ürün vaad ettiklerini yerine getiriyor
Olumsuz yönleri
fiyatı daha uygun olmalı, güneş kremi kullanılmazsa ciltte lekelenme yapabilir
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi? 
Genel Puan 
 
4.3
Fiyat 
 
4.0
Ürün Kalitesi 
 
4.5
Ambalaj Kalitesi 
 
4.0
Tekrar Alırım 
 
4.5

Cyrène Günlük Cilt Aydınlatıcıyı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. İlk zamanlar düzensiz kullansam da yaklaşık 1 aydır her gece düzenli olarak kullanıyorum. Düzensiz kullanımla ilgili ilk nedenim ürünün kullanımı ile ilgili kafa karışıklığı idi. Şimdi Cyrène web sitesinde ürün ile ilgili ayrıntılı bilgi var ama benim ilk kullanmaya başladığımda bu kadar ayrıntılı bilgi bulamadım. Bir kaç yerde tonikten sonra bir kaç yerde de tonik yerine kullanıldığını okuyunca kafam karıştı. Ama daha sonra tonik sonrası uygulamak daha mantıklı gelince bu şekilde uygulamaya başladım. Doğrusu da buymuş. Her gece temizlenmiş ve toniklenmiş cildime sürüp arkasından nemlendiricimi kullanıyorum. Gündüz de aynı şekilde kullanıp arkasından SPF içeren bir nemlendirici kullanılması öneriliyor. Ben soyucu özelliği yüzünden gündüz kullanmayı pek istemedim, akne, akne izi ve lekelenmeye müsait bir cildim var. Risk almak istemedim. İlk zamanlar düzensiz kullanmama rağmen sabahları uyandığımda daha aydınlık ve temiz cildimi farkedince düzenli kullanıma geçmiştim. Cildi gözle görülür bir şekilde soymuyor ama bir yenilenme olduğunu farkediyorsunuz. Sürekli yeni çıkan akneler, akne izleri, çok hafifte olsa kahverengi lekelerim var. Açıkçası bunlar üzerinde etkisini tam farkedemedim ama bu izler ve lekelerin de hemen geçmeyeceğini iyi biliyorum. Fakat soyucu / yenileyici etkisini farkettiğim için uzun dönemde etkili olacağına inanıyorum. Ve mutlaka tekrar almayı düşünüyorum.
İçeriğini ve etkisini düşünürsek bu tarz ürünlere ve markalara göre de fiyatı uygun buluyorum.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
Temiz içerikli ve etkili
Olumsuz yönleri
--
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi?