GlamGlow SuperMud Temizleyici Bakım Maskesi Popüler

gulfizgulfiz   Eylül 11, 2014  
 
3.3 (2)
3584   0   1   0
Görsel Ekle
Yorum yaz
GlamGlow SuperMud Temizleyici Bakım Maskesi

Ürün Tanıtımı

Markanın Diğer Ürünleri İçin:

Glam Glow SuperMud Temizleyici Bakım Maskesi içeriğindeki yeşil çay, okaliptüs bitkileri ve 6 adet faydalı asit ile cildi serbest radikallerden korumayı, ciltteki fazla yağı emmeyi, gözenekleri küçültmeyi ve cilt kusurlarını gidermeyi vaat ediyor. Hem genç yaşlar, hem de yetişkinler için uygun olduğu belirtilmiştir. 

Glam Glow SuperMud Temizleyici Bakım Maskesi yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

2 yorum

5 Yıldız
 
(0)
4 Yıldız
 
(1)
3 Yıldız
 
(1)
2 Yıldız
 
(0)
1 Yıldız
 
(0)
Genel Puan 
 
3.3
Fiyat 
 
2.5  (2)
Ürün Kalitesi 
 
3.5  (2)
Ambalaj Kalitesi 
 
3.8  (2)
Tekrar Alırım 
 
3.5  (2)
Bir hesabınız var mı?
Puanlar (daha yüksek daha iyi)
Fiyat
1 yıldız=çok pahalı, 5 yıldız=çok ucuz
Ürün Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Ambalaj Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Tekrar Alırım
1 yıldız=kesinlikle satın alırım, 5 yıldız=kesinlikle satın almam
Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri
Yorumunuz
Değerlendirmenizi yazıp gönderdikten sonra görsel eklemeniz mümkün olacaktır.
Genel Puan 
 
2.5
Fiyat 
 
2.5
Ürün Kalitesi 
 
2.5
Ambalaj Kalitesi 
 
3.5
Tekrar Alırım 
 
2.0

Daha Glam Glow Türkiye'ye gelmemişken deneme şansım olmuştu maskeyi. ABD'den bir arkadaşım getirmişti. Sanıyorum ülkemize geldiğine çok sevinen bloggerlar sayesinde bu ürün muhteşem, mucizevi bir şey olarak lanse ediliyor. Aslında ben de gerçekten etkili olduğunu düşünüyorum, ama çok da mucize yaratamadığı bir gerçek. Çoğu kişi gibi ben de sadece burun, çene ve alın bölgesine sürüyorum. Kuruyunca grimsi bir renk alıyor ve yüzünüzdeki bütün gözenekleri açık ve net gözler önüne seriyor. Arındırdıktan sonra gözenekleri küçültüp, cilde aydınlık kazandırıyor. Türkiye'de Sephora'da satılıyor, fiyatını tam bilmiyorum ama eminim gereğinden yüksek bir fiyata satıyorlardır buradan almam sanırım, farklı markaların kil maskelerini de denerim.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
-
Olumsuz yönleri
-
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Hayır
Bu yorumu beğendiniz mi? 
Genel Puan 
 
4.2
Fiyat 
 
2.5
Ürün Kalitesi 
 
4.5
Ambalaj Kalitesi 
 
4.0
Tekrar Alırım 
 
5.0

Uzunca bir süredir methini duyuyordum, maskelere karşı büyük bir ilgim olduğundan çok da denemek istiyordum ancak fiyatı kullandığım tüm maskelerden daha fazlaydı ve alıp da abartılmış bir ürün olduğunu fark edersem cidden o parayı verdiğime çok üzülürdüm. Amerika'dan mı alsam diye düşünüyordum ama orada da 69 Dolar (artı vergi 73-74 dolar oluyor sanırım) yani 160 TL. Şu anda Türkiye fiyatı ise 175 TL, yani sadece Türkiye'de pahalı olan ürünlerden değil. Evet, Sephora'da birden bire 15 lira falan zamlandı ama diğer ürünlere nazaran neredeyse ABD fiyatına satılıyor GlamGlow maskeler. Neyse işte, bekledim sabrettim kendimi engelledim ama bir gün Sephora'da tam boy SuperMud ve neredeyse yarım boy miktarındaki deneme boy YouthMud maskeyi 179 liraya görünce eeh dedim, "Aklımda kalacağına deneyeyim; hem ne kadar kötü olabilir ki, deneyenlerin büyük çoğunluğu çok çok başarılı buluyor, Hollywood yıldızları daha bilmem kimler kimler kullanıyor." Kendimi çok güzel kandırdım ve aldım.

SuperMud içeriğinde birçok farklı cilt sorunları için yardımcı olan birçok madde var; bir ton asit (salisilik asit, glikolik asit, laktik asit vs gibi) ve bir ton da bitki özü (aloe vera, salatalık, okaliptüs, papatya, sarmaşık vs) bunlardan hariç kömür ve kil de içeriyor sanırım. Bir yerden sonra okumayı bıraktım içeriğini. Maske, cilt temizleyici bakım maskesi olarak geçiyor; akne, gözenek, siyah nokta, ince çizgiler, pigmentasyon problemleri, kırışıklık - elastikiyet kaybı gibi yaşlanma belirtileri vesaire vesaire birçok soruna karşı savaştığını da iddia ediyor. İçeriğindeki asitler akne, siyah nokta, tıkalı gözenek, ince çizgiler, renk değişimleri vs. karşı çok etkili maddeler. SuperMud maske daha çok akne-siyah nokta- gözenek sorunları için uygun olan bir maske bence.

Maske 34 gram, metal olduğunu sandığım küçük bir kavanozda geliyor; üzerinde beyaz etiket olduğundan ambalaj beyaz gibi görünüyor ama alt tarafı metal renginde; kavanoz şeklinde olması pek hoş değil ama maskeleri fırçayla sürmeyi tercih ettiğim için çok problem etmiyorum. Kapağını ilk açtığımda grimsi-yeşilimsi, yoğun okaliptüs-nane karışımı bir kokusu olan ve açık konuşmak gerekirse çok kötü görünen ürünle karşılaştım. İçinde sanki kabuk gibi görünen koyu renk parçacıklar da var ama sayısı çok fazla değil; ince kabuklar ama boyutları büyük yani peeling tanecikleri gibi değiller, ne olduklarını bilmiyorum. Ama maskenin içinde gözle görünmeyen çok çok ince taneler var sanırım, maskeyi yüzden çıkarırken hissediyorum o minik tanecikleri. Ürünün kokusu ilk sefer çok rahatsız etmişti, ilk seferde cildimi de sızlatmıştı hatta, ama sadece ilk seferde oldu bu durum, daha sonraları kokusuna alıştım ve cildim de maskeye alıştı sanırım.

Maskeyi cilde ince bir tabaka halinde uygulayıp 5-20 dk arasında tutmamız söyleniyor, uygulama ve ciltten temizlenme şekli tüm maskeler gibi yani. Diğer kil ve çamur maskeleri gibi yüzde kuruyor, cilt geriliyor. Tamamen kuruyup konuşamayacak hale gelene kadar cildin gerilmesini beklemeden maskeyi çıkarmak gerek. Ürün içinden çıkan açıklamalarda tüm yüze uygulandığında 17 kez, bölgesel uygulandığında ise 1000'e yakın uygulamaya yetecek ürün olduğu yazıyor. Ürün içeriğinden dolayı çok iyi bir sivilce tedavi edicisi olduğundan sadece sivilcelerin, siyah noktaların, tıkalı gözeneklerin yani sadece sorunlu alanların üzerine uygulanırsa çok daha uzun süreler kullanılabilir. Ben spot uygulamıyorum, çok ince bir tabaka halinde tüm cilde fırçayla yayıyorum, bu şeklide 20 kez filan kullanabileceğimi düşünüyorum, haftada bir kez kullanıyorum yani bana bir kutu 4,5-5 ay yeterli olabilir. Şu ana dek 8-9 kez kullandım, henüz 3'te biri bitmiş gibi görünüyor. Resmen cimrilik yapıyorum, bitmesin diye gram gram kullanıyorum.

Etkilerine gelirsek; belki tam yorumlayabilmem için bir kutu hatta belki de 2 kutu bitirmem lazım ama 2 aydır düzenli kullanıyorum biraz fikir edindim. Zaten maske ilk kullanımda kendini belli ediyor. Sivilce, siyah nokta, tıkalı gözenek sorunum yok, gözeneklerim geniş de değil ama yemin edebilirim daha ilk kullanımda gözeneklerim resmen nokta kadar kalmıştı. Tamam, gözenekler öyle sürekli açılıp kapanan genişleyip küçülen yapılar değiller, gözenek küçültmek filan fasa fiso ama temizlenmiş gözeneklerin daha görünmez olduğu da bir gerçek. Tabii ki en fazla 2-3 gün sürüyor bu etki, eğer makyaj-güneş koruyucu krem filan kullanılırsa o kadar bile sürmüyor ama gerçekten sanki ciltteki tüm kiri fazla yağı gözeneklerin içinde her ne varsa hepsini silip süpürüyor bu maske.
Akneli, siyah noktalı ciltlerde gerçekten başarılı mıdır bilemiyorum ama eğer okuduğum yorumlar, izlediğim videolar doğruysa insanlar sadece sivilcelerinin üzerine biraz uyguladıklarında bile ten seferde sivilcelerin küçüldüklerini söylüyorlar. Bana açıkçası bu inandırıcı geliyor, içeriğindeki maddeler gerçekten güzel maddeler bu konuda. Diğer etkileriyle ilgili de bir şey diyemeyeceğim, renk eşitsizliğini düzenlemesi, ince çizgileri düzeltmesi bilmem ne öyle kısa sürede kolayca olacak şeyler değil. Zaten yüzde haftada bir sadece 10-15 dk duran bir ürün nasıl kırışıklık düzeltebilir?

Ciltten çıkartırken dairesel hareketlerle yüzüme masaj yaptığımda içindeki minicik görünmez tanecikler aynı zamanda çok nazik bir scrub da olmuş oluyor, cildimi yormayacak cildime zarar vermeyecek kadar ince tanecikler olmasını sevdim.

Akne karşıtı bir maske olduğu için cildi kurutacağını düşünmüştüm, cildim kuru olduğu halde böyle bir sorun yaşamadım; ama hem mevsim yaz hem de maskenin ardından cildime nemlendirici serum vb. uyguluyordum, bu sebeple de kuruma sorunuyla karşılaşmamış olabilirim. Uygulama sonrasında dupduru bir cilt elde ediyorum. Bu etki kalıcı olmasa da gerçekten verdiğim paraya üzülmedim. Evet, hala çok pahalı olduğunu düşünüyorum, tamam çok uygun fiyatlı olmasını beklemiyorum ama 175 değil de 90-100 lira filan olsaydı gönül rahatlığıyla bu maskeye 100 lira verilir ya diyebilirdim belki, ya da 34 gram değil de 70 gram olsaydı; 4-5 ay değil 8-10 ay kullanılabilseydi 175 lirayı hak ediyor diyebilirdim. Maske çok güzel ama çok da pahalı, değmez o paraya diyemiyorum ama pahalı :((

Elimdeki maske tamamen bitene dek tekrar alıp almayacağımdan tam emin olamam sanırım ama şu anlık fikrim bu üründen cilt temizleme maskesi olarak çok memnun olduğum yönünde, bu yüzden kutu bittikten sonra belki 1-2 ay ara verip tekrar alırım diyorum.

Ürün sadece Sephora'larda satılıyor. Markanın birkaç maskesi daha var. Deneme boyları da satılıyor mu bilmiyorum ama varsa deneme boyunu almanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
"
Olumsuz yönleri
"
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi?