MAC Oil-free Cleanser

alpaslanalpaslan   Nisan 07, 2014  
 
2.9 (2)
683   0   1   0
Görsel Ekle
Yorum yaz
MAC Oil-free Cleanser

Ürün Tanıtımı

Markanın Diğer Ürünleri İçin:

Suya dayaklıklı makyajı , yoğun göz makyajını kolayca cıkarmayı vaadeden bir ürün.

Kullanıcı Yorumları

2 yorum

5 Yıldız
 
(1)
4 Yıldız
 
(0)
3 Yıldız
 
(0)
2 Yıldız
 
(0)
1 Yıldız
 
(1)
Genel Puan 
 
2.9
Fiyat 
 
1.8  (2)
Ürün Kalitesi 
 
2.8  (2)
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0  (2)
Tekrar Alırım 
 
2.8  (2)
Bir hesabınız var mı?
Puanlar (daha yüksek daha iyi)
Fiyat
1 yıldız=çok pahalı, 5 yıldız=çok ucuz
Ürün Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Ambalaj Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Tekrar Alırım
1 yıldız=kesinlikle satın alırım, 5 yıldız=kesinlikle satın almam
Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri
Yorumunuz
Değerlendirmenizi yazıp gönderdikten sonra görsel eklemeniz mümkün olacaktır.
Genel Puan 
 
4.6
Fiyat 
 
3.0
Ürün Kalitesi 
 
5.0
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0
Tekrar Alırım 
 
5.0

MAC Cleanse Off Oil

Oil-free Cleanser başlığını gördüğümde böyle bir ürünü mü varmış MAC'in dedim ama görselden anladığım kadarıyla "Cleanse Off Oil" isimli benim son zamanlarda çok severek kullandığım yap bazlı makyaj temizleyicisi bu ürün. İçerisinde mineral yağlar bulunmuyor ama zeytinyağı, jojoba tohumu yağı var, bir de intertet sitesindeki bilgilere göre gecefesası yağı da varmış. Baz makyaj malzemelerinin çoğu yağ bazlı olduklarından ciltten tamamen çıkarabilmek için yağ bazlı temizleyiciler kullanmak gerekiyor kişisel fikrimce. Tabii cildi yağla temizleme fikri insanın gözünü korkutuyor; çoğu zaman sonrasında tekrar temizleyici bir jelle vb. yıkama isteği doğurduğu için pek de tercih etmediğimiz bir yöntem, özellikle yağlı ciltli kişilerin göz makyajı hariç cilt makyajını yağla temizlemesi pek yaygın değil gördüğüm kadarıyla. MAC Cleanse Off Oil insanların gözünde bir göz makyajı temizleyicisi olsa da bence yüz makyajı temizleyicisi; elime birkaç damla alıyorum (makyajın yoğunluğuna göre samla sayısı değişebiliyor) tüm cildimi dairese hareketlerle ovuyorum, sonra ellerimi ıslatıp devam ediyorum ovma işlemine - suyla birleştiğinde ürün yağ yapısını kaybediyor ve losyon kıvamına dönüyor, sonra bol suyla duruluyorum. Cilt makyajımın neredeyse tamamı çıkmış oluyor bu şekilde. Göz makyajımda ise kesinlikle kullanmıyorum, bence suya dayanıklı-dirençli maskaraları çıkarmak için çok yeterli değil, hem bu şekilde ovma sonra suyla ıslatıp losyon haline getirme işlem, göz çevresinde çok pratik değil. Benim cildim kuru olduğundandır belki ama suyla duruladığımda cildimde kesinlikle yağlı bir his bırakmıyor. Elbetteki yağ içerikli bir ürünün sade suyla ciltten tamamen çıkması çok mümkün değil bu sebeple cildimi bir de Bioderma H2O ile siliyorum - gece uyumadan önce de temizleme jeliyle cildimi tekrar temizleyeceğim için içim rahat oluyor açıkçası.

Sadece makyaj için değil, bence güneş koruyucu kremleri de ciltten tamamen temizlemek lazım gözenekleri temiz tutmak için, güneş koruyucuların yağ bazlı ürünler dışında bir şeyle ciltten tamamen çıkacağına pek inanmıyorum. Kullanımı zahmetli ve göz korkutucu olsa da yağ içeriklli ürünler kullanılmalı diye düşünüyorum.

MAC Cleanse Off Oil'in 2 boyu var - 30 ml (31 TL) ve 150 ml (75 TL) Tabii ki bir makyaj temizleyicisi için çok pahalı ancak ten makyajını haftada en fazla 1-2 gün yaptığım için bana uzunca süre yeteceğinden benim için uygun geldi performansını bu kadar sevdiğim bir temizleyiciye 75 tl vermek.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
"
Olumsuz yönleri
fiyatı
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi? 
Genel Puan 
 
1.2
Fiyat 
 
0.5
Ürün Kalitesi 
 
0.5
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0
Tekrar Alırım 
 
0.5

hüsran

Büyük hayallerle alınmış ve resmen sonucu hüsran olan, çöpe atılan mac ın nadir ürünlerinden. Sanki gözlerimi gaz yağıyla siler gibi bir yapısı var ve en kötü yönü gözüme sürdükten sonra resmen gözüme perde indi :/ Kokusu yapısı cok kötü, bu ürünü piyasaya nasıl çıkartmışlar anlayamadım kesinlikle tavsiye etmem.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
olumlu yönünü göremedim
Olumsuz yönleri
yapısı çok kötü
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Hayır
Bu yorumu beğendiniz mi?