Yorum Detayı

 
Gucci Flora Parfüm
Kadın Parfüm
by makeupwithstyle     Aralık 22, 2014    
(Güncellendi: Mayıs 09, 2017)
Genel Puan 
 
3.7
Fiyat 
 
2.5
Ürün Kalitesi 
 
4.0
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0
Tekrar Alırım 
 
3.5

GUCCİ FLORA PARFÜM

2009 da EDT i, 2010 da ise EDT inden daha zengin ,daha derin, daha baştan çıkarıcı olduğu belirtilen EDP ü piyasaya sunulan Gucci Flora, genç ve şık bir hedef kitlesine hitap etmek için tasarlanmış bir koku. EDT in ve EDP ün hexagonal şişe tasarımları ise aynı. İçlerindeki sıvı ise EDT in daha açık ,şampanya renginde, EDP ün daha koyu,sarı renkte.

Gucci Flora,meyvemsi- çiçeksi bir koku.Meyve notaları olarak turunçgil notaları tercih edilmiş.Diğer bu sınıfta yer alan kokular ile mukayese edildiğinde çok tatlı bir koku sayılmaz.Hafif insanı rahatsız etmeyen hoş bir tatlılığı var.Çiçek notaları olarak tercih edilen şakayık, gül, osmanthus( yoğun kokusu olan menşei Uzak Doğu olanbir çiçek türü) ve alt notalarda tercih edilen sandal ağacı ,paçuli kokuya feminen dokunuşu veren ve onu sofistike hale getiren notalar. Gucci Flora her mevsim kullanılabilecek hoş bir koku olsa da EDP ünü sıcak Yaz günleri için biraz yoğun buldum. Belki Yaz akşamları için olabilir.Yaz mevsimi için EDT daha doğru bir tercih olur. Gene ,Gucci her ne kadar bu kokusunu genç kesim için tasarladığını belirtse de özellikle EDP ünün daha olgun kadınlara hitap edebileceğini düşünüyorum .Kalıcılıklarına gelince EDP daha kalıcı ama daha yoğun,daha feminen. EDT ise daha hafif ama daha az kalıcı.

Özetlemek gerekirse Gucci Floranın hem EDT nin hem de EDP nünün ağır bir koku olduğu söylenemez. Her ikisi de çiçeksi kokuları sevenlere hitap edebilecek ,klasik bir havası da olan modern,şık kokular

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
Klasik bir havası da olan ,şık,modern ,feminen çiçeksi bir koku
Olumsuz yönleri
fiyatı
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi?