Yorum Detayı

 
Yves Saint Laurent Mon Paris EDP
Kadın Parfüm
by sevgineh     Mayıs 17, 2017    
(Güncellendi: Mayıs 23, 2017)
Genel Puan 
 
4.0
Fiyat 
 
3.0
Ürün Kalitesi 
 
4.0
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0
Tekrar Alırım 
 
4.0

YVES SAİNT LAURENT MON PARİS EDP

Mon Paris, Paris e tutkusu ile bilinen ünlü modacı YSL in 2016 yılında piyasaya sunduğu yeni kokusu. Paris ve Parisienne den sonra ise aşıklar şehri olarak bilinen Paris in yeni bir ifadesi. Öncelik ile şunu belirtmek gerekir. Mon Paris, YSL in eski kokusu Paris in güncellenmiş bir versiyonu değil. Mon Paris de Parisienne gibi meyvemsi-çiçeksi bir koku.. Gerek Paris de gerekse Parisienne de ön planda tutulan gül notalarına ise Mon Paris de yer verilmemiş ve beyaz çiçek notları tercih edilmiş.

Mon Paris in bol meyveli,tatlı ve sulu bir açılışı var.Bu açılışta kırmızı meyveler ve armut notaları kendini belirgin bir biçimde hissettiriyor.Kalp notasında yer alan ve ana oyuncu olarak seçilen beyaz çiçek notaları kokuya çiçeksilik katıyor, temiz bir dokunuş veriyor. Asıl etkiyi ise alt notalarda yer alan paçuli sağlıyor.Kokunun tanıtımında Endonezya ve Guatemela paçulilerinin tercih edildiği belirtiliyor. Paçuli,hem beyaz misk ile birlikte kokuya tatlı bir kremsilik katıyor hem de meyve notalarını dengeliyor. Mon Paris tatlı bir koku ama meyve notalarının oldukça ön planda olmasına rağmen tatlılığı yumuşak,iç baymayan hoş bir tatlılık.

Özetle söylemek gerekirse Mon Paris, feminen ,tatlı ,ağır olmayan ,modern bir koku.Çok orijinal mi?.Bence değil.Örneğin Paçulinin dominant nota olması akla Victor Rolf un Flower Bomb nu getiriyor .Flower Bomb da bol çiçek notalarına rağmen Mon Paris gibi tatlı bir koku. Şunu da belirtmek gerekir ki her ikisi de her zaman her ortamda kullanılabilecek kokular.. Mon Paris çok orijinal bir koku olmasa da benim hoşuma gitti.Tenimdeki duruşunu sevdim.Kalıcılığı ise ortalamaya yakın.Şık şişesi ise göze çok hoş görünüyor

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
Tatlı,modern,feminen ,her ortama uygun bir koku
Olumsuz yönleri
yok
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi?