Estee Lauder Modern Muse Parfüm Popüler

makeupwithstylemakeupwithstyle   Eylül 21, 2014  
 
2.7 (6)
8797   0   1   0

Kullanıcı Yorumları

2 yıldızlı 3 yorum

6 yorum

 
(1)
4 Yıldız
 
(0)
 
(2)
 
(3)
1 Yıldız
 
(0)
Genel Puan 
 
2.7
 
3.2  (6)
 
2.8  (6)
 
3.8  (6)
 
2.0  (6)
Ürün sayfasına geri dön
Bir hesabınız var mı?
Puanlar (daha yüksek daha iyi)
Fiyat
1 yıldız=çok pahalı, 5 yıldız=çok ucuz
Ürün Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Ambalaj Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Tekrar Alırım
1 yıldız=kesinlikle satın alırım, 5 yıldız=kesinlikle satın almam
Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri
Yorumunuz
Değerlendirmenizi yazıp gönderdikten sonra görsel eklemeniz mümkün olacaktır.
2 sonuç - 1 - 2 arası gösteriliyor  
 
Sıralama 
 
(Güncellendi: Aralık 22, 2014)
Genel Puan 
 
3.4
Fiyat 
 
3.0
Ürün Kalitesi 
 
3.5
Ambalaj Kalitesi 
 
4.5
Tekrar Alırım 
 
3.0

Estee Lauder Modern Muse Parfüm

Estee Lauder, benim kozmetikte beğendiğim bir marka, buna ürettiği parfümler de dahil. Bir çok kokusu, piyasada beğenilen kokular arasında kendisine yer bulmuştur.
Makyaj puanda yorum arkadaşlarımın Modern Muse hakkındaki olumsuz yorumları okuyunca kokuyu gerçekten merak ettim ve gidip denemeye karar verdim. Modern Muse de Pleasures ve Beyond Paradise gibi çiçeksi ve ağır sayılmayacak bir koku. Kanımca Modern Muse parfümün hatası açılış notalarında. Sevgili Gülfiz'in de belirttiği gibi açılış notalarında ki mandalinanın keskin kokusu, kokuya pek yakışmamış. Çünkü Modern Muse, feminen bir koku yaratılmak amacı ile tasarlanmış. Notalar incelendiğinde bunu görmek mümkün; Baskın yasemin notası, vanilya ve amberin verdiği oryantal dokunuş bunu gösteriyor. Ben de Mandalina notasının kokuya fresh ve keskin bir açılış yaptırdığını ve kokuyu olumsuz etkilediğini düşünüyorum Fakat koku kısa bir süre sonra çehre değiştiriyor,yumuşak çiçeksi bir koku kimliğine bürünüyor

Modern Muse, piyasada ki bir çok kokuyu da hatırlatıyor, örneğin Mugler Alien. Modern Muse'de de tıpkı Alien da olduğu gibi yoğun yasemin kokusunu hissediyorsunuz ama Alien'dan farklı olarak Modern Muse'de yasemine mis kokulu hanımeli de eşlik ediyor .Bence kokuyu domine eden notalar da bunlar.

Ben Modern Muse için kötü bir koku diyemeyeceğim özellikle beyaz çiçek kokularını sevenler deneyebilirler. Şunu da belirteyim piyasa da Modern Muse benzeri bir sürü koku mevcut. Yani orijinal bir koku değil. Kalıcılığına ise kendi tenim için ortalama, hatta üstü diyebilirim. Zarif şişesine ise hiç bir eleştirim yok, şık ve güzel.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
Modern, feminen yumuşak, çiçeksi bir koku.
Olumsuz yönleri
yok
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi? 
(Güncellendi: Aralık 22, 2014)
Genel Puan 
 
2.5
Fiyat 
 
3.0
Ürün Kalitesi 
 
2.5
Ambalaj Kalitesi 
 
3.0
Tekrar Alırım 
 
2.0

Estee Lauder parfümleri genelde tenimde çok kalıcı olmaz, ancak yine de bu markanın parfümlerindeki ferah ve günlük kullanıma uygun olan sadeliği severim. Modern Muse da 2013 yılında piyasaya sürülmüş ancak sanırım ülkemize biraz geç giriş yapan bir parfüm oldu.

Çoğu Estee Lauder parfümü gibi zarif ama sıradan bir şişeye sahip ve pek çok zaman olduğu gibi bu şişe parfümü tanımlar nitelikte. Parfümün tenimde çiçeksi bir açılışı oldu, aslında üst notada mandalina yer alıyor ama ondan ziyade yasemin ve zambak kokusu ağır basıyor. Parfümü sıradanlıktan kurtarabilecek tek şey yine baskın bir nota olan hanımeli çiçeği, ama o bile tam olarak yetmemiş.

Kısacası bu parfüm çiçeksi ve hafif kremsi (pudramsı) bir kokuya sahip. Kötü bir parfüm değil, hafif ve çiçeksi. Ancak bana sıradan geldi, kalıcılığı da çok iyi değil. Bu arada Narcisco Rodriguez'in pembe şişeli For Her parfümüne benzetenler olmuş, ki ben de katılıyorum onu hafiften andırıyor. İsmi 'Modern Muse' olunca ben de merak uyandırdı ama maalesef modernlikten ziyade sıradanlık hakim bu parfüme.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
Çiçeksi parfümler seviyorsanız belki beğenebilirsiniz
Olumsuz yönleri
Sıradan ve alışılmış bir koku, kalıcılık zayıf,
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Hayır
Bu yorumu beğendiniz mi? 
2 sonuç - 1 - 2 arası gösteriliyor