Tom Ford Velvet Orchid EDP Kadın Parfümü

Tom Ford Velvet Orchid EDP Kadın Parfümü

sevginehsevgineh   Aralık 22, 2016  
 
4.3 (1)
205   0   1   0
Görsel Ekle
Yorum yaz
Tom Ford Velvet Orchid EDP Kadın Parfümü

Ürün Tanıtımı

Markanın Diğer Ürünleri İçin:
Tom Ford Velvet Orchid 2006 yılında piyasaya çıkan Black Orchid'in, 2014 yılında piyasaya sunulan yeni versiyonu. Oryantal, çiçeksi kokular sınıfında yer alıyor. Kokunun tasarımcıları: Yarın Vasnier, Calice Becker ,Shyamala Maisondieu, Antoine Maisondieu 50ml, 100ml olarak piyasaya sunulmuş Notaları: Üst notalar: Bergamut, portakal,mandalina,bal, rom Orta notalar: Yasemin, gül,Türk gül yağı, siyah orkide, orkide, portakal çiçeği, manolya,sümbül, nergis, heliotrope Alt notalar:Peru balsamı,labdanum, sandal ağacı, mür, süet, vanilya

Kullanıcı Yorumları

1 yorum

Genel Puan 
 
4.3
Fiyat 
 
3.0  (1)
Ürün Kalitesi 
 
4.5  (1)
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0  (1)
Tekrar Alırım 
 
4.5  (1)
Bir hesabınız var mı?
Puanlar (daha yüksek daha iyi)
Fiyat
1 yıldız=çok pahalı, 5 yıldız=çok ucuz
Ürün Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Ambalaj Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Tekrar Alırım
1 yıldız=kesinlikle satın alırım, 5 yıldız=kesinlikle satın almam
Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri
Yorumunuz
Değerlendirmenizi yazıp gönderdikten sonra görsel eklemeniz mümkün olacaktır.
(Güncellendi: Aralık 24, 2016)
Genel Puan 
 
4.3
Fiyat 
 
3.0
Ürün Kalitesi 
 
4.5
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0
Tekrar Alırım 
 
4.5

TOM FORD VELVET ORCHİD EDP KADIN PARFÜMÜ

Velvet Orchid, Tom Ford Orchid ailesinin yeni üyesi.2014 yılında aileye katılmış. Seçkin, zamansız bir imza kokusu olmaya da aday .Mor renkli, altın aksesuarlı şişesi ise zengin görünümü,renk zıtlığı ve şıklığı ile gözleri kamaştırıyor.

Velvet Orchid ,çiçeksi,oryantal kokular sınıfında yer alıyor ve 80 li yılların oryantal kokularını hatırlatıyor.Tıpkı onlar gibi zengin notalara ve kompleks bir yapıya sahip.Notaların her birinin çok belirgin olduğunu söylemek ise zor.Kokunun turunçgil, bal ,rom notaları ile tatlı,hoş bir açılışı var. Turunçgil notalarını hiç hissedemesem de bu açılışı çok sevdiğimi ve etkilendiğimi belirteyim.Daha sonra kalp notasında yer alan zengin çiçeksi notalar devreye girerek, kokunun çiçeksi kimliğini ortaya çıkarıyor.Alt notaların devreye girmesi ile birlikte çiçeksi notalar geri planda kalmaya başlıyor ve koku ten de kurudukça ismine uygun olarak kadifemsi , pudramsı bir kimliğe bürünüyor. Fakat kokunun başlangıcında hissedilen o tatlı,hoş sıcaklık hiç değişmiyor.Bunu bal ve rom notalarının sağladığını sanıyorum.

Velvet Orchid şöyle tanımlanabilir; Kadifemsi, yumuşak,tatlı ve sıcak ,etkileyici ve baştan çıkarıcı bir Orkide. Tam olarak soğuk günlerde insanın içini ısıtacak bir parfüm olduğunu söyleyeceğim ama böylesine tensel zevklere hitap eden, gizemli, sofistike ve feminen bir kokunun ,gece kokusu veya özel anlar için kullanılması herhalde daha uygun olur .Velvet Orchid in şık kıyafetler içindeyken sizi fark ettirebilecek bir koku olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Üstelik ağırlığı ile etrafınızda ki hiç kimseyi rahatsız etmeden.Kalıcılığı ise oldukça tatmin edici düzeyde.Tek endişem oryantal bir koku olması. Oryantal kokular tenden tene farklılık gösterebilen kokular. Benim tenimde yarattığı bu harika etkiyi farklı bir ten de yaratmayabilir. Her ne kadar modern, çiçeksi bir oryantal koku olsa da riskli olabilir. Almadan önce ten de mutlaka denenmeli. Eğer oryantal kokular ile aranız iyi ise bu güzel ve etkileyici kokuya bir şans verin derim.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
Sofistike,feminen çiçeksi,oryantal bir koku. Gece kullanımı için ideal
Olumsuz yönleri
yok
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi?