Yves Saint Laurent Paris EDP Popüler

sevginehsevgineh   Ekim 22, 2013  
 
4.6 (1)
3658   0   1   0
Görsel Ekle
Yorum yaz
Yves Saint Laurent Paris EDP

Ürün Tanıtımı

Markanın Diğer Ürünleri İçin:

Yves Saint Laurent  Paris EDP (Parfüm) 1983 yılında piyasaya sunulmuş ve bu günlere gelmiş klasik bir kokudur. Yves Saint Laurent'in delicesine sevdiği Paris şehrinden esinlenerek oluşturduğu bu koku şık, romantik ,etkileyici olarak tanımlanmıştır.

Kokunun notaları şöyledir; Üst notalar: Hawthorn, portakal çiçeği, yeşil notalar, mimoza, bergamut, sardunya, gül. Orta notalar: Zambak, menekşe, yasemin, ylag-ylang, lime çiçeği, nilüfer, gül. Alt notalar: İris, sandal ağacı, amber, misk, sedir ağacı, güneş çiçeği

Kullanıcı Yorumları

1 yorum

Genel Puan 
 
4.6
Fiyat 
 
4.0  (1)
Ürün Kalitesi 
 
5.0  (1)
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0  (1)
Tekrar Alırım 
 
4.5  (1)
Bir hesabınız var mı?
Puanlar (daha yüksek daha iyi)
Fiyat
1 yıldız=çok pahalı, 5 yıldız=çok ucuz
Ürün Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Ambalaj Kalitesi
1 yıldız=çok kötü, 5 yıldız=çok iyi
Tekrar Alırım
1 yıldız=kesinlikle satın alırım, 5 yıldız=kesinlikle satın almam
Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri
Yorumunuz
Değerlendirmenizi yazıp gönderdikten sonra görsel eklemeniz mümkün olacaktır.
Genel Puan 
 
4.6
Fiyat 
 
4.0
Ürün Kalitesi 
 
5.0
Ambalaj Kalitesi 
 
5.0
Tekrar Alırım 
 
4.5

YSL PARIS EDP

Paris, 1980'li yıllara damgasını vuran YSL in klasik kokuları arasındadır. Duty Free'lerde görünce bu kokunun makyajpuan'da yer alması gerektiğini düşündüm.

Paris, bana yabancı olmayan bir koku. Çünkü annemin en sevdiği kokular arasındaydı. Ben de hem EDP nü hemde EDT ni kullanmıştım. Paris, notalar itibariyle gerçekten çok zengin bir koku.Ürün tanıtımında notalara göz atabilirsiniz.Çiçeksi ve odunumsu bir koku olarak tanımlanıyor. Ben, Paris i bütünüyle gül ve menekşenin mükemmel bir harmanı olarak tanımlayabilirim. Gül notaları kokunun hem başlangıç hem de kalp notalarında kullanılmış. Bu nedenle gül notalarını baskın bir biçimde hissediyorsunuz. Alt notalara geçildiğinde dahi gül notalarını algılıyorsunuz ama alt notaların etkisiyle biraz pudramsı bir biçimde...

Paris, tam anlamıyla feminen ve romantik bir koku. Bence tenden tene göre de farklılık gösteriyor. Yine bana göre ideal bir Kış ve gece kokusu. Şunu da belirtmeliyim, eğer gül kokusundan hoşlanmıyorsanız size göre değil. EDT i parfümüne göre daha hafif, kalıcılığı ise piyasadaki bir çok parfümle boy ölçüşecek düzeyde.

Ürünün Olumlu & Olumsuz Yönleri

Olumlu yönleri
Klasik feminen ve şık bir koku
Olumsuz yönleri
yok
Bu ürünü tavsiye eder misiniz?
Evet
Bu yorumu beğendiniz mi?